• 5.jpg
  • 4.jpg
  • 2.jpg
  • 6.jpg
  • 1.jpg

Akademia Smyka są to cyklicznie odbywające się zajęcia, mające na celu przygotowanie dzieci do rozpoczęcia edukacji w przedszkolu. Udział w nich pozwoli zminimalizować stres związany z rozstaniem z rodzicami oraz pomoże oswoić się z nową sytuacją.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po trzy godziny, początkowo dzieci uczestniczą w nich wraz z rodzicami. Z biegiem kolejnych spotkań, kiedy dzieci będą gotowe uczestniczyć w zajęciach samodzielnie, rodzice mogą wycofywać się, początkowo obserwując dziecko z boku, a później pozostawiając je pod fachową opieką.

Podczas zajęć, poprzez zabawę, będziemy poznawać i uczyć się nazywać przedmioty, naturę, kształty, dźwięki, kolory. Będziemy malować, rysować, kształtować, wyklejać, lepić, będziemy uczyć się piosenek, czytać książeczki dla dzieci. Będziemy również wykonywać ćwiczenia ruchowe, biegać, tańczyć i skakać. Poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się współpracy, nawiązują relacje i więzi z rówieśnikami. Rodzice natomiast mogą obserwować postępy oraz malutkie kroki swojego dziecka w kierunku samodzielności, o których mogą porozmawiać na miejscu z psychologiem.

Wiek: 2-4 lata

Prowadząca: Anna Pamuła, Monika Rutkowska

Termin: środa 9:00-12:00

Nasz newsletter